تعمیر مادربرد لپ تاپ ایسوس

تعمیر مادربرد لپ تاپ ایسوس

مرکز تعمیر مادربرد لپ تاپ ایسوس با بهره مندی از متخصصین زبر دست وهمچنین استفاده از ابزارها و لوازم پیشرفته در زمینه تعمیرات مادربرد لپ تاپ ایسوس درحال ارائه خدمات به مشتریان می باشد.

مادربرد یکی از قطعات بسیار حساس در لپ تاپ می باشد که تمامی قطعات و قسمتهای دیگر لپ تاپ با این برد در ارتباط هستند.به‌صورت تخصصی می‌توان گفت مادربرد به کمک شاه‌راه‌های خود (BUS) بین سایر اجزا سیستم ارتباط برقرار می‌کند. و در صورت خرابی این قسمت تقریباً لپ تاپ غیر قابل استفاده خواهد بود.

تعمیر مادربرد لپ تاپ ایسوس

laptop-motherboard

خرابی های رایج در مادربرد لپ تاپ ایسوس

خرابی های رایج در مادربرد لپ تاپ ایسوس.
خرابی بر اثر وجود گرد و غبار.
خرابی بر اثر تاثیرات ویروس بر روی بایوس.
خرابی مدار صدا بر اثر استفاده از سیستم صوتی غیر استاندارد.
خرابی مدار محافظ مادربرد بر اثر نوسان برق.
خرابی چیپ کارت گرافیک.
خرابی بر اثر نفوذ مایعات (آبخوردگی).
خرابی فن خنک کننده.
لحیم سردی در ریز قطعات مادربرد.
خرابی در چیپ.
خرابی مدار pwm
و سایر خرابی ها که در دپارتمان تعمیرات لپ تاب ایسوس ، عیب یابی و رفع خرابی صورت می پذیرد.

چگونه بفهمیم مادربرد لپ تاپ آسیب دیده است؟

بطورکلی برای اینکه بفهمیم مادربرد لپ تاپ دچارخرابی شده یک راه خیلی ساده و مستقیم داریم، هنگامی که دکمه پاور لپ تاپ را میزنیم فن شروع به چرخیدن می کند ، و یا یک لحظه کار می کند و از کار کردن باز می ایستد، لپ تاپ تصویر نمی دهد.

خرابی مادربرد علل متفاوتی دارد. آشنایی با عوامل خرابی مادربرد سبب می گردد تا حتی الامکان از پیدایش آنها جلوگیری شود و بدین واسطه، دستگاه عمر مفید بیشتری یابد. برخی از این عوامل قابل پیشگیری بوده و برخی دیگر ممکن است علی رغم احتیاط های انجام شده از سوی کاربر، باز هم اتفاق بیفتند (مثلاً ریختن مایعات بر روی دستگاه). در ادامه به بررسی اتفاقاتی که باعث ایجاد خرابی در مادربرد لپ تاپ می شود را شرح خواهیم داد.

علت خرابی مادربرد لپ تاپ

گرد و غبار

گرد و غبار یکی از رایج ترین علل در خرابی مادربرد و البته سایر قطعات دستگاه نظیر فن و … است. بنابریان بهتر است تا آنجا که ممکن است از ورود گرد و غبار به دستگاه جلوگیری شود و سرویس های مورد نیاز جهت رفع گرد و غبار، هر از چند گاهی بر روی لپ تاپ انجام شود. گردو غبار وارد شده به لپ تاپ احتمال خرابی چیپ گرافیک و فن ها را بالا می برد. حتی گاهی این عامل باعت ایجاد سوختگی در مدار میشود.

آبخوردگی

اگر آبی مقطر به جیپ برسد برای آن مشکلی ایجاد نمیکند. مشکل زمانی بوجود میاید که لپتاپ توسط مایعاتی که دارای املاح و مواد معدنی هستند، خیس میشود و زمانی که این مایع به مادربرد دستگاه برخورد کند، املاح موجود در آن باعث ایجاد رسوب یا سولفاته در مدار میشوند. که این رسوبات همچون یک رسانا عمل کرده و دو قسمت بورد را به هم متصل مینماید و ارتباطات لاین را قطع مینماید و باعث بروز مشکلاتی در مادربرد میشود. و همین امر شما را وادار میکند تا نیازمند مراجعه به یکی از مراکز تعمیرات مادربرد لپ تاپ شوید.

استهلاک قطعات مادربرد

پایان عمر قطعات ماردبرد و استهلاک تدریجی آنها، مورد دیگری است که می توان از آن به عنوان عامل خرابی ماردبرد یاد کرد. جریان بیش از اندازه و Drive شدن توسط مدار معیوب که عمر مفید برخی قطعات الکترونیکی آن پایان یافته است، باعث بروز مشکلات جدی در مادربرد خواهد شد. زیرا وقتی یک قطعه درست عمل نکند، قطعات دیگر هم نمیتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند.

Virus یا ویروس ها

عامل دیگری که احتمالاً کمتر به ان فکر می شود ویروس است. برخی از ویروس ها میتوانند روی فایل ROM بایوس تأثیر بگذارند؛ اگر فایل رم داخل آی سی های EPROM دارای bug باشد، باعت میشوند که به مرورزمان سیستم دچار ایراد اساسی شده و روشن نشود.

ایرادات صوتی

استفاده از اسپیکرها و هدست های غیر استاندارد می تواند موجب صدمه زدن به مدار صدا شود. برخی از مادربرد ها دارای صدای HD High Definition Audio System هستند. خرابی مرتبط با این بخش و سایر بخش های ذکر شده در بخش های فوق با حضور در مرکز تعمیرات مادربرد لپ تاپ مرکز سخت افزار ایران قابل رفع است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایا پردازش می‌باشد. این سایت در زمینه تعمیرات محصولات ایسوس (مادربرد، مانیتور، لپ تاپ، پاور و ...) و تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.
Call Now Button