نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس (asus)

در این نوشته از نمایندگی ایسوس در مورد تعمیرات تخصصی لپتاپ های برند معتبر asus همچین مواردی که نیازمند تعمیرکار و مواردی که نیاز به تعمیر قطعه و یا تعویض آن دارد اشاره شده است.

نمایندگی تعمیرات ایسوس

تعمیر لپ تاپ ایسوس (asus)

سوالی که همیشه ذهن مشتریان را درگیر می کند این است که اگر لپ تاپ ایسوس خراب شود آیا ارزش تعمیر دارد یا نه. تعمیر لپ تاپ ایسوس (asus) تقریباً همیشه ارزان ‌تر از خرید لپ تاپ ایسوس جایگزین خواهد بود، اما قبل از تصمیم گیری برای تعمیر لپ تاپ باید سن لپ تاپ و همچنین وضعیت دستگاه را مد نظر قرار دهید. اگر سن لپ تاپ شما زیاد باشد و از طرفی وضعیت دستگاه طوری باشد که بعد از تعمیر مجبور به دوباره تعمیر کردن شوید، خرید لپ تاپ بهتر از تعمیر آن است. برای تشخیص این که لپ تاپ ایسوس شما نیاز به تعمیر دارد یا نه در ادامه مقاله با ما همراه باشید و سپس با ارتباط برقرار کردن با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس راهنمایی لازم را دریافت کنید.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ASUS

امروزه کاربرد زیادی که لپ تاپ در زندگی ما دارد آن را تبدیل به یکی از مهم ترین و کاربردی ترین دستگاه های الکترونیکی زندگی ما کرده است. حال اگر یکی از قطعات لپ تاپ خراب شود قطعا فکرمان را درگیر این می کند که چه مشکلی برای قطعاتش به وجود آمده و چگونه می توانیم جایی را پیدا کنیم که تعمیرات لپ تاپ ایسوس را به صورت حرفه ای انجام دهند. تیم ایسوس ایسوس با سال ها تجربه و داشتن نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس، همه ی دغدغه های شما در مورد لپ تاپتان را می داند و و خدمات زیادی را در رابطه با تعمیر لپ تاپ ایسوس به شما ارائه می دهد، که در ادامه به توضیح برخی از آن ها می پردازیم.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ASUS

تعمیر مادربرد لپتاپ ایسوس ASUS LAPTOP

به دلیل این که لپ‌ تاپ ‌ها به راحتی آسیب می‌ بینند، اجزای داخلی آن ‌ها مانند مادربرد یکی از رایج ‌ترین قطعات آسیب‌ دیده هر لپ ‌تاپ است و نیاز به تعمیر لپ تاپ ایسوس یک نیاز اساسی است. به عنوان مثال، ریختن قهوه روی لپ ‌تاپ شما می ‌تواند به راحتی مادربرد آن را خراب کند و لپ‌ تاپ را اساساً بی ‌فایده کند، زیرا دیگر نمی ‌توانید از آن استفاده کنید. ممکن است سوال شما این باشد که در صورت خرابی مادر برد ایسوس آیا تعمیر مادربرد ASUS LAPTOP امکان پذیر است؟ جواب بله است، تا زمانی که آسیب دیدگی مادربرد در حدی باشد که بتوان قطعات روی آن را با قطعات جدید تعویض کرد، مادربرد همچنان قابل تعمیر است .

با این حال، مشکل اکثر مادربرد ها امروزه این است که ماهیت ماژولار ندارند. ماژولار به این معنی است که نمی‌توانید به راحتی مادربرد لپ تاپ ایسوس را با مادربرد دیگری تعویض کنید زیرا به احتمال زیاد، تمام اجزای مهم لحیم شده روی مادربرد ساخته شده باشد.

بنابراین، در حالی که برخی از انواع مادربرد ایسوس قابل تعمیر هستند، مادربرد های دیگری نیز وجود دارند که نیاز به تعویض کامل دارند و تعمیرکار باید بتواند مادربردی را پیدا کند که سازگار با لپ تاپ شما باشد. انجام تعمیر لپ تاپ ایسوس می تواند نسبتاً دشوار باشد.

نحوه تعویض LCDلپ تاپ

تعمیر و یا تعویض چیپ کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس

تعمیر و یا تعویض چیپ کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس باید فقط توسط یک تکنسین کامپیوتر حرفه ای در آزمایشگاه انجام شود. بخشی از برد مدار GPU شامل لحیم کاری است، به این معنی که حذف قطعه و جایگزینی آن قطعه با قطعه دیگری امکان پذیر نیست. کارت گرافیک سوخته قابل تعمیر نیست اگر حافظه و هسته GPU کار نمی کند، فقط می توانید آن را توسط تیم تعمیر لپ تاپ ایسوس تعویض کنید.

تعمیر چیپ ست (chipset) لپ تاپ ایسوس

چیپست لپ تاپ یک مدار است که از ارتباط بین CPU، RAM، ذخیره سازی و سایر تجهیزات جانبی مراقبت می کند. چیپست تعیین می کند که مادربرد شما چند قطعه یا دستگاه USB پر سرعت را پشتیبانی می کند.
RAM داده های لپ تاپ ایسوس شما را برای برنامه های فعال نگه می دارد و باعث کنترل سرعت سیستم شما می شود. در واقع با تعمیر چیپست لپ تاپ ایسوس هرچه رم بیشتری داشته باشید، می توانید برنامه های بیشتری را به طور همزمان باز کنید بدون اینکه افت سرعت را در لپ تاپ ایسوس حس کنید.

تعمیر چیپست (chipset) لپ تاپ ایسوس

تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس

ال سی دی لپ تاپ ایسوس معمولا یکی از اولین جاهایی است که در معرض آسیب دیدن قرار دارد. صفحه نمایش های LCD لپ تاپ تا حدودی ظریف هستند و ممکن است مدت ها قبل از خاموش شدن پردازنده لپ تاپ نیاز به تعمیر لپ تاپ ایسوس داشته باشند. مشکلات رایج ناشی از ریختن نوشیدنی یا ترک خوردگی ال سی دی لپ تاپ که هنگام افتادن لپ ‌تاپ رخ می‌دهد یا ممکن است گاهی اوقات صفحه نمایش لپ تاپ بدون دلیل مشخصی از کار بیافتد و نیاز به تعمیر یا تعویض ال سی دی لپ تاپ را ایجاد کند. بسته به مشکل، صفحه نمایش LCD قابل تعمیر است، یا در مواردی که ال سی دی قابل تعمیر نباشد، صفحه نمایش را می توان به راحتی تعویض کرد.
تیم ایسوس ایسوس تقریباً به تمام قطعات صفحه نمایش لپ تاپ دسترسی دارد، و تا به امروز انواع لپ تاپ های ایسوس را تعمیر کرده است.
دستورالعمل تعمیر صفحه نمایش LCD لپ تاپ برای لپ تاپی که افتاده است معمولاً به تعویض کامل آن ختم می شود. برای اطمینان از اینکه تعویض ال سی دی و تعمیر لپ تاپ ایسوس بهترین اقدام است، لپ تاپ را از طریق درگاه خروجی VGA لپ تاپ به یک مانیتور خارجی وصل می کنیم. اگر لپ تاپ راه اندازی شود و مانیتور خارجی کار کند، به این معنی است که مشکل تنها مربوط به صفحه LCD است و اجزای داخلی لپ تاپ ایسوس سالم هستند. ساده ترین راه حل در این شرایط، حذف صفحه نمایش LCD شکسته و جایگزینی آن با صفحه نمایش جدید است.

تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس

نحوه تعویض LCDلپ تاپ asus

برای تعویض LCD لپ تاپ asus ، به یک پیچ گوشتی کوچک فیلیپس و یک آچار آلن نیاز است. باتری و تمام منابع برق باید برداشته شوند و سپس با باز کردن و برداشتن پیچ های کوچک اطراف صفحه نمایش، درپوش بر داشته می شود. ممکن است لازم باشد پوشش، با یک جسم صاف از روی صفحه لپ تاپ ایسوس جدا شود. به نحوه چسباندن سیم ‌ها توجه می شود و سپس پیچ ‌هایی را که LCD را در جای خود نگه می‌دارند، بیرون می آوریم. با تعمیر لپ تاپ ایسوس ال سی دی قدیمی را برداشته و آن را با ال سی دی جدید جایگزین می کنیم.

تعمیر و یا تعویض باتری لپ تاپ ایسوس

تعویض و یا تعمیر باتری لپ تاپ ایسوس زمانی ارزشمند است که لپ تاپ ایسوس شما حداقل ۲ سال سن دارد و با باتری اش مشکل دارید، در این حالت تعویض باتری لپتاپ نسبت به تعویض لپ تاپ مقرون به صرفه تر خواهد بود. تعویض باتری لپ تاپ ایسوس عمر باتری را بهبود می بخشد زیرا با گذشت زمان، باتری لپ ‌تاپ ضعیف می شود و تنها ۸۰ درصد شارژ اولیه خود را نگه می‌دارد، یا حتی در برخی موارد کمتر. یک باتری لپ تاپ جدید ارزان نخواهد بود، اما همچنان از خرید یک لپ تاپ جدید ارزان تر است.
سعی کنید باتری را تعویض کنید. به طور متوسط، یک باتری لپ تاپ بین دو تا چهار سال عمر می کند (حدود ۱۰۰۰ شارژ کامل). بعد از تعمیر لپ تاپ ایسوس طول عمر کل باتری به نوع باتری، نحوه برخورد شما با رایانه و تعداد دفعات استفاده از لپ تاپ بستگی دارد.

 

متن

جواب سوال یک

سوال یکجواب

جواب وال سه